Hale produkcyjne
Budowa hal przemysłowych wymaga posiadania dużej wiedzy i doświadczenia.

Przystępując do jej realizacji, należy zdefiniować wiele danych, na podstawie których możliwe będzie spełnienie oczekiwań inwestora w zakresie funkcjonalności, bezpieczeństwa pracy, nieuciążliwej eksploatacji oraz kosztów budowy i późniejszej obsługi hali produkcyjnej.

Hale przemysłowe i produkcyjne
najważniejsze zagadnienia

Do najważniejszych zagadnień należy lokalizacja hali (dostęp do mediów, dostęp do dróg publicznych, kształt działki i sąsiedztwo) oraz typ produkcji i związane z nim procesy technologiczne. Typ produktu oraz technologia jego wytwarzania wpływają bezpośrednio na decyzje dotyczące określenia gabarytów hali produkcyjnej, jej wyposażenia oraz standardu wykonania. Hale produkcyjne są zazwyczaj bardziej zaawansowane od hal magazynowych z uwagi na możliwość występowania suwnic pomostowych, żurawi warsztatowych bądź wyciągarek generujących dodatkowe obciążenia statyczne i dynamiczne na konstrukcję nośną hali. Często w halach produkcyjnych powinno być dedykowane miejsce do umieszczenia instalacji przemysłowych (instalacja sprężonego powietrza, instalacje wody przemysłowej, odciągi dymowe).

Przystępując do realizacji hali przemysłowej należy również uwzględnić wymagania przeciwpożarowe, które, z uwagi na ciągłą pracę ludzi w halach produkcyjnych, mogą okazać się zagadnieniem dość rozbudowanym. W celu sprostania wymogom inwestorów i zapewnieniu wydajnej produkcji, szczególnie ważne jest przemyślane „obudowanie" technologii produkcji (wielokrotnie bardzo zaawansowanej i kosztownej) konstrukcją i pokryciem ścian oraz dachu wznoszonej hali.

Jak przygotowujemy ofertę
hal przemysłowo-produkcyjnych?

Bazując na naszej wiedzy i doświadczeniu, oferujemy hale produkcyjne najlepiej dopasowane do potrzeb Inwestora. Dobieramy jej gabaryty i kształt, żeby w maksymalnie użytkowy dla zadanej technologii produkcji sposób wykorzystać powierzchnię i kubaturę hali, jednocześnie zapewniając najbardziej ekonomiczne rozwiązania w zakresie konstrukcji nośnej i obudowy. Uwzględniamy przy tym warunki pracy w hali (temperatura, światło, wilgotność), bezpieczeństwo ludzi i maszyn (drogi ewakuacyjne, systemy oddymiania, dostęp do hali) oraz szczelność i estetykę pokryć dachu i ścian (dachy płaskie kryte membraną, płyty warstwowe z wełną mineralną, poliuretanem lub styropianem).

Jeżeli są Państwo zainteresowani realizacją hali produkcyjnej lub przemysłowej, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy doradzą najlepsze rozwiązania, odpowiednio dopasowane do konkretnego typu produkcji.

Potwierdzeniem jakości naszej pracy są referencje, które zdobyliśmy

Przykładowe realizacje

Najważniejszą kwestią przy tworzeniu projektu hali produkcyjnej jest zrozumienie filozofii firmy, dla której on powstaje. Właściwie zaplanowany obiekt, zwiększa szansę osiągnięcia sukcesu przez jego właścicieli i stanowi bazę dla mających się tam odbywać procesów technologicznych. Budynek o takim charakterze musi zapewniać komfortową eksploatację oraz optymalne wykorzystanie przestrzeni.

Pierwszym etapem wykonywanych przez nas projektów jest dogłębna analiza technologii produkcji, do której dostosowujemy wszelkie elementy architektoniczno-konstrukcyjne.

Pomagamy Inwestorom precyzować ich potrzeby i wymagania, przedstawiamy nasze sugestie i rekomendujemy najlepsze rozwiązania. Na każdym etapie współpracy, staramy się przewidywać dalsze kierunki rozbudowy hali, aby w przyszłości umożliwić wdrożenie w niej kolejnych zmian.

Naszym Inwestorom służymy wiedzą, popartą wieloletnim doświadczeniem zarówno na etapie rozwijania koncepcji, jak i w trakcie pracy na terenie budowy.

Ze względu na funkcję i specyfikę obciążeń, hale produkcyjne i przemysłowe wymagają indywidualnego podejścia do budowy. Jednym z najważniejszych elementów determinujących wszystkie działania, związane z inwestycją jest technologia budowy hali. Fundamenty, posadzka i instalacje wewnętrzne, dostosowane są ściśle do urządzeń i maszyn, które docelowo znajdą się w obiekcie. Najwyższy komfort użytkowania zapewniamy, stosując m.in.:

  • najnowocześniejsze materiały wykończeniowe i izolacyjne,
  • niskoemisyjne szkło w fasadach budynku,
  • innowacyjne systemy z zakresu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji.

Rekomendowane przez nas rozwiązania, wpływają na komfort pracy oraz pozwalają zmniejszyć koszty eksploatacji hali.

W procesie montażu hal produkcyjnych i przemysłowych, najważniejsze jest zachowanie odpowiedniej kolejności wykonywanych robót oraz harmonogram działań. Podczas budowy zwracamy szczególną uwagę na estetykę wykonania, dbając o detale architektoniczno-konstrukcyjne. Wznoszone przez nas obiekty cechuje innowacyjny styl, co czyni je „wizytówką” nowoczesnej firmy.

FAQ

Budynek, w którym odbywają się procesy produkcyjne, wyposażony w odpowiednie maszyny składający się na część zakładu produkcyjnego. Hala produkcyjna może być w konstrukcji stalowej, żelbetowej, drewnianej lub hybrydowej.

Ilość luxów wymaganych dla odpowiednich przestrzeni pracy określa norma PN-EN 12464-1, w zależności od wykonywanych czynności określa ona wymaganą ilość natężenia światła.

Krotność wymiany powietrza określa ile razy w ciągu godziny należy wymienić powietrze z pomieszczenia w ilości odpowiadającej kubaturze danego pomieszczenia. W praktyce obniża się jej ilość licząc do wysokości 4,0m zakładając, że powyżej tej wysokości powietrze nie wpływa na ludzi. Ilość wymaganej wymiany krotności powietrza dla pomieszczeń określa wiele norm i jest ona uzależniona od ich przeznaczenia i ilości osób w nich przebywających. W zależności od zanieczyszczeń generowanych w danych pomieszczeniach i wymagań dla czystości waha się ona od 0,5 do kilkudziesięciu wymian na godzinę.

Pozostałe zdjęcia