Hale magazynowe
Efektywne składowanie i magazynowanie produktów to bardzo istotne zagadnienie dla każdego współczesnego przedsiębiorcy.

Firmy, których specyfika pracy wymaga magazynowania towaru, potrzebują odpowiednio zaprojektowanej przestrzeni pozwalającej na bezpieczne i ekonomiczne składowanie. Niezwykle ważne jest dobranie odpowiedniego gabarytu hali, który wpłynie pozytywnie na rozwój firmy. Wraz z Inwestorem analizujemy oraz doradzamy najbardziej efektywny sposób magazynowania dostosowany do potrzeb.

Każda firma, bez względu na rodzaj produkowanego, magazynowanego lub sprzedawanego towaru, potrzebuje miejsca, w którym będzie mogła bezpiecznie, ekonomicznie i we właściwych warunkach przechowywać swój towar. Dlatego tak ważne są odpowiednio zaprojektowane i wybudowane hale magazynowe wraz z systemami regałowymi. Należy pamiętać, że ich budowa wcale nie jest prosta i trzeba dokładnie przemyśleć potrzeby firmy w tym zakresie.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inwestorów w naszej ofercie znalazły się hale magazynowe, magazyny handlowe, hurtownie, hale wysokiego składowania oraz centra logistyczne.

Duża hala magazynowa

Wielkość
hali magazynowej

Podstawowym parametrem, który należy wziąć pod uwagę, jest wielkość hali. Musi być ona tak dobrana, żeby zapewnić optymalną ilość miejsca do składowania towarów, uwzględniając jednocześnie ich racjonalne przemieszczanie oraz transport. W tym kontekście istotny jest wybór sposobu i technologii składowania, co wpływa na szereg decyzji dotyczących budowy hali magazynowej i jej wyposażenia.

W fazie przygotowywania oferty dobieramy odpowiednie rozwiązania w oparciu o informacje o rodzaju składowanego produktu i sposobu jego magazynowania. Uwzględniamy również inne parametry geometryczne w zależności od tego, czy jest to składowanie na paletach (ilość miejsc paletowych) czy na regałach magazynowych (rodzaj i ilość regałów). Ważna jest także informacja o wysokości składowania i ilość ścieżek komunikacyjnych. Wszystko oczywiście przy zachowaniu odpowiednich proporcji głównych wymiarów hali.

Konstrukcja hali magazynowej

Optymalizacja
konstrukcji nośnej

W drugiej kolejności optymalizujemy konstrukcję nośną hali, co oznacza, że dobieramy odpowiedni typ ścian i dachu, ilości bram, doków oraz drzwi. Pomagamy również w wyborze odpowiednich rozwiązań z zakresu:

  • ochrony przeciwpożarowej hali (zabezpieczenia konstrukcji stalowej, czynne i bierne urządzenia przeciwpożarowe, ściany przeciwpożarowe)
  • wentylacji i ogrzewania obiektu (zapewnienie odpowiednich warunków cieplno-wilgotnościowych)
  • właściwego oświetlenia powierzchni magazynowej (oświetlenie ciągów komunikacyjnych, naświetla dachowe, okna)

Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie i staramy się sprostać najwyższym wymaganiom. Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Potwierdzeniem jakości naszej pracy są referencje, które zdobyliśmy

Przykładowe realizacje

Kompleksowa obsługa

Już na początku współpracy z Inwestorem, analizujemy i omawiamy szczegóły, dotyczące planowanej budowy. Tworzona przez nas oferta, zawsze jest dostosowana indywidualnie do potrzeb i oczekiwań Inwestora.

Przygotowywane przez nas projekty mają charakter kompleksowy – uwzględniają zarówno konstrukcję wewnętrzną, jak i zewnętrzną obiektu. Sporządzane szkice, obejmują m.in. kształt i wymiary budynku, a także wszelkie elementy z nim powiązane, takie jak dach, drzwi czy okna.

Jednym z naszych priorytetów jest zapewnienie funkcjonalności i niezawodności budowanych przez nas obiektów. Projektując hale magazynowe, bierzemy więc pod uwagę oddziaływanie czynników atmosferycznych, układ instalacji wodnokanalizacyjnych i grzewczych, a także elementy ochrony przeciwpożarowej.

Zapewniamy praktyczne rozwiązania, wpływające na płynny transport wewnętrzny oraz niedrogą eksploatację obiektu. Inwestujemy wyłącznie w najlepsze i sprawdzone metody realizacji, zaś do tworzenia konstrukcji, używamy jedynie wysokogatunkowych materiałów budowlanych.

Dysponujemy wykwalifikowanymi ekipami wykonawczymi, dzięki którym na każdym etapie realizacji inwestycji, zapewniamy najwyższą jakość i wydajność usług. Średniej wielkości halę magazynową jesteśmy w stanie wybudować w trzy miesiące, co potwierdza doskonałą organizację naszej pracy i dostaw materiałów.

Jesteśmy firmą posiadającą doskonale rozwinięte zaplecze techniczno-organizacyjne, które pozwala nam świadczyć usługi również w zakresie prac montażowych.

Zapewniając kompleksowy zakres usług, dysponujemy wyspecjalizowanymi brygadami monterskimi, a także nowoczesnym sprzętem – wózkami nożycowymi, podnośnikami teleskopowymi, maszynami wielofunkcyjnymi oraz przyssawkami do montażu obudowy.

Hale magazynowe montujemy, scalając ze sobą pojedyncze zespoły – fundamenty, słupy, dźwigary, płatwie itd. W następnej kolejności, składana jest obudowa oraz dach hali, a także wszelkie pomieszczenia i przegrody wewnętrzne.

FAQ

Hale magazynowe są najczęściej wykorzystywane jako miejsce składowania produktów, które dana firma sprzedaje lub surowców, które są wykorzystywane do produkcji. Drugą grupę stanowią tzw. magazyny na wynajem, czyli obiekty dostosowane do składowania wszelkiego rodzaju produktów. Takie magazyny są najczęściej podzielone na kilka części, które są wynajmowane niezależnym podmiotom. Magazynowanie najczęściej odbywa się na regałach, ale zdarzają się również produktu, które są magazynowane bezpośrednio na posadzce.

Najczęściej stosowanym, a przy tym atrakcyjnym cenowo, sposobem ogrzewania hali magazynowej jest system oparty na nagrzewnicach. Nagrzewnice różnią się między sobą z uwagi na czynnik grzewczy i najczęściej spotykamy nagrzewnice gazowe lub wodne. Innym popularnym rozwiązaniem są promienniki gazowe.

Hala magazynowa musi być zaprojektowana zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz normami. Budynek musi być również zgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego lub warunkami zabudowy. Hala powinna być dostosowana do sposobu magazynowania, rodzaj składowanych produktów oraz typu wózków widłowych pracujących wewnątrz.

Halę magazynową najlepiej zbudować w systemie lekkiej konstrukcji stalowej. Fundamenty budynku wykonywane są jako tradycyjne, żelbetowe, konstrukcja nośna stalowa oraz lekka obudowa ścian w systemie płyt warstwowych. Jest najszybsza i najtańsza metoda wybudowania hali magazynowej.