Ujeżdżalnia koni - budowa i cechy hali stalowej

Kryta ujeżdżalnia dla koni powinna nie tylko zapewniać możliwość jazdy konnej podczas codziennych treningów przez cały rok, niezależnie od pogody, ale również zachęcać swoim wyglądem.
Spis treści
Rodzaje ujeżdżalni dla koni Budowa ujeżdżalni

Kryta ujeżdżalnia dla koni powinna nie tylko zapewniać możliwość jazdy konnej podczas codziennych treningów przez cały rok, niezależnie od pogody, ale również zachęcać swoim wyglądem. Dzięki zastosowaniu konstrukcji stalowej, istnieje możliwość wykonania hali o dowolnych wymiarach, w zależności od potrzeb inwestora. Projekt ujeżdżalni każdorazowo dostosowywany jest do istniejącej infrastruktury tak, aby wkomponować halę w stadninę pod względem architektonicznym i wizerunkowym. Nowa realizacja hali dla koni w konstrukcji stalowej pozwala w łatwy i szybki sposób zastąpić przestarzałe ujeżdżalnie nowymi, a tym samym zwiększyć wartość estetyczną całego ośrodka i zachęcić potencjalnych użytkowników do odwiedzin.

Wnętrze ujeżdżalni dla koni

Rodzaje ujeżdżalni dla koni

Ujeżdżalnie dla koni dzielą się na: izolowane i nieizolowane. W zależności od potrzeb, hale te mogą być ogrzewane i izolowane za pomocą płyt warstwowych lub nieogrzewane, pokryte samą blachą z warstwą antykondesacyjną, Takie unowocześnienie zapobiegającą skraplaniu się pary wodnej. Pierwszy wariant z całą pewnością jest wykorzystywany częściej, ponieważ pozwala on na całoroczne użytkowanie ujeżdżalni, niezależnie od warunków pogodowych.

 

Budowa ujeżdżalni

Budowa samej hali rozpoczyna się w sposób analogiczny do powstawania każdej innej hali stalowej. Inwestor, znając swoje potrzeby, określa wymiaryprzyszłego budynku i przekazuje jea architektowi. Ten opracowuje pełnobranżowy projekt budowlany, biorąc pod uwagę kwestie pozwoleń na budowę oraz wszystkieuzgodnienia i zaplanowanie ich wraz z odpowiednimi służbami.

Kobieta na koniu

Po otrzymaniu pozwolenia na budowę i jego uprawomocnieniu, rozpoczyna się proces realizacji budowy. Wykonywane są wówczas roboty ziemne, fundamentowe, wykonywana jest też podbudowa pod ujeżdżalnię. Następnie rozpoczyna siędostarczanie i montowanie konstrukcji stalowej orazobudowy wraz z akcesoriami.

Ujeżdżalnia od hali przemysłowej różni się w zasadzie jedynie brakiem występowania posadzki przemysłowej, którą zastępuje się tu odpowiednią podbudową pozwalającą na utrzymanie jak najbardziej naturalnych warunków dla koni.

Kobieta na koniu w hali stalowej

W zależności od wybranego wariantu, w hali mogą zostać zainstalowane nagrzewnice gwarantujące stałą temperaturę, niezależnie od warunków zewnętrznych.

Funkcjonalna, wkomponowana w nowoczesną stadninę ujeżdżalnia, to w dzisiejszych czasach standard, który jest wymagany przez miłośników jeździectwa. . Obiekt pozwalający na całoroczne użytkowanie podnosi standard stadniny oraz pozwala na jej prosperowanie nie tylko w okresie wiosenno-letnim.

Dowiedz się więcej - kontakt Wyceń swoją inwestycję