Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK WISŁOSAN

Tarnobrzeska SSE EURO-PARK WISŁOSAN obejmuje swoim zasięgiem działania pięć województw: podkarpackie, mazowieckie, lubelskie, świetokrzyskie i dolnośląskie. Wiodące branże na tych obszarach to przede wszystkim branża metalowa, budowlana i chemiczna, a także branże: motoryzacyjna, szklarska, RTV i AGD.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Tarnobrzegu
ul. Zakładowa 30
39-400 Tarnobrzeg

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK WISŁOSAN obejmuje obszar trzech województw: położonego w centralnej Polsce województwa mazowieckiego, poprzez województwa lubelskie i podkarpackie, usytuowane na południowo-wschodnim krańcu kraju. Ta lokalizacja znacząco wpływa na wysokie zaangażowanie inwestorów, którzy prowadzą bądź chcą rozpocząć relacje biznesowe z wschodnimi sąsiadami. Mnogość szlaków komunikacyjnych oraz przemysłowy charakter regionu sprawia, że klimat Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sprzyja również budowie ważnych strategicznie obiektów, takich jak stalowe hale magazynowe, produkcyjne czy przeznaczone do celów socjalno-pracowniczych. 544 ha wolnych terenów czekają na inwestycje!

W związku z dynamicznym rozwojem inwestycyjnym regionu Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na przestrzeni ostatnich lat w województwach podkarpackim, mazowieckim i lubelskim (czyli na obszarze działania Tarnobrzeskiej SSE) powstało wiele obiektów wielkogabarytowych, o przeznaczeniu produkcyjnym czy magazynowym. MCM Project również podjęło się realizacji kilku z tych projektów (największa ich liczba znajduje się w sercu Strefy – w okolicach Lublina). Niektóre z tych wyzwań – takie jak budowa hali magazynowej dla Przedsiębiorstwa Produkcyjnego Margomed we wspomnianym Lublinie – obejmowały zarówno montaż i wykonanie hali stalowej, jak i sporządzenie projektów budowlanych i wykonawczych oraz dokumentacji powykonawczej. Inne projekty, wśród których znalazł się projekt fundamentów hali i słupów żelbetowych dla Directline Sp. z o. o. ze Strzyżowa wymagały zapewnienia i realizacji dostaw materiałów, a jeszcze inne (przykładowo projekt hali stalowej o przeznaczeniu produkcyjno-magazynowym dla Sevroll System sp. z o. o.) obejmowały specjalistycznego sprzętu czy całych instalacji (montaż suwnic, instalacji odgromowej).

Dodatkowym atutem, którym może poszczycić się Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna w kontaktach z potencjalnymi inwestorami, jest możliwość prowadzenia inwestycji budowlanej w trybie Built-To-Suit (BTS). Co to oznacza? Przedsiębiorcy mogą zrealizować projekty hal stalowych (produkcyjnych czy magazynowych) a także budynków biurowych „pod klucz”, dostosowanych do indywidualnego zapotrzebowania inwestora. W ramach usługi Built-To-Suit powstało już ponad 43 tysiące metrów powierzchni magazynowych i produkcyjnych, a obecnie prowadzone są 2 projekty BTS „pod klucz” w Stalowej Woli i Wośnikach. Warto dołączyć do grona tych przedsiębiorców!

Przykładowe realizacje